środa, 15 października 2014

Szkice węglem, czyli skrótowiec pierwszy

Skrótowiec. Nie impresja ale coś jeszcze zwięźlejszego, powstającego w oparciu o moje perfumowe notatki sprzed wielu miesięcy. Miały służyć porządkowaniu myśli przed recenzją właściwą ale ich bohaterowie stopniowo przegrywali w krwiożerczej i bezpardonowej walce o łamy Pracowni z innymi, bardziej poruszającymi pachnidłami. :> Kilka zdań, dzięki którym podejmę iście syzyfową pracę opanowania chaosu w swojej olfaktorycznej buchalterii.

Na dzień dobry kilka uwag z zakresu estetyki industrialnej, wspaniale dopasowującej się do Coal z portfolio marki Andrea Maack. :)


Dziwny zapach: z jednej strony nawiązujący do świata z samego prologu rewolucji industrialnej, kiedy jeszcze nie wiadomo było, co się właściwie dzieje ani dokąd to wszystko nas zaprowadzi, z drugiej natomiast rzeczywistość poindustrialna, wyciszona, statyczna i w zasadzie bardzo démodée, acz trzymająca fason.
Stalowoszary żywiczny dym, opiłki metalu i schowane w zakurzonych oraz przerdzewiałych zakamarkach nitów czy kątowników, widmowe opary paliwa bądź gazu - cała ta domyślna ostrość - stopniowo ewoluują w coś znacznie cieplejszego, skorelowanego ze światem przyrody. Więcej tu drzew i przypraw, szczególnie pieprzu, choć o żadnej sile nie może być mowy.
Zaskakująco pogodny świat po małej apokalipsie.

Rok produkcji i nos: 2012, Richard Ibanez

Przeznaczenie: zapach uniseksualny z samego środka skali; dyskretny, stonowany i bardzo bliski skórze. O projekcji i ogólnym wydźwięku typowych dla współczesnego biurowego klasyka.

Trwałość: mocno średnia, bo nigdy większa, niż cztery czy pięć godzin wyczuwalnego trwania na skórze.

Grupa olfaktoryczna: aromatyczno-drzewna

Skład:

pieprz syczuański, papirus, jałowiec, kocanka, pachnotka zwyczajna, drewno cedrowe, drewno sandałowe, węgiel, czarny pieprz, różowy pieprz, paczuli, skóra
___
Dziś noszę Messe de Minuit; jednak tylko dla satysfakcji pachnienia czymkolwiek, bo katar...

P.S.
Pierwsza ilustracja pochodzi z http://lostandtaken.com/blog/2013/9/25/seven-free-industrial-grunge-textures.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

>
Komentarze (<$BlogItemCommentCount$> )