wtorek, 21 października 2014

A mnie się podoba!

Chocolat Bámbola marki Il Profumo nie ma szczęścia do zbyt wielu przychylnych internetowych opinii [których zresztą w ogóle nie znajdziemy za dużo; niemniej jedyny głos oddany nań w polskiej Fragrantice jest kategorycznie negatywny]. W zasadzie trudno się temu dziwić, zważywszy jak ów słodki i soczysty do granic wytrzymałości zapach jest niejednoznaczny.
Mnie jednak naprawdę przypadł do gustu. :)


To trochę, jakby do najciemniejszego, najbardziej mrocznego oblicza klasycznego Angel od Muglera dodać pulpę z soczystych owoców na skraju przejrzałości tudzież roztopiony sorbet z owoców egzotycznych, któregoś ze słodziaków marki Comptoir Sud Pacifique albo Mango Mangę od Montale; chociaż arcysłodko-truskawkowe Bianco Classico Cioccolato Mon Amour (tylko z mango i papają zamiast rodzimych owoców jagodowych) też nie jest wykluczone. ;)
Jednak czekolada w Bámboli okazuje się zdecydowanie ciemna, wytrawna i głęboka, pięknie podsycona paczuli oraz helionalem. Bardziej dobrej klasy kakao niż obłędnie słodki czekoladowy szejk z mlecznej.

Dopiero dodatek owoców czyni ją słodkim, uroczym ciastkiem. Chociaż... czy nawet najpyszniejsze czekoladowo-owocowe ciastko, spożywane na opuszczonym cmentarzu w środku nocy, może być urocze? ;>
W każdym razie pamiętajcie o mojej dzisiejszej bohaterce podczas przygotowań do halloweenowej imprezy! :D

Rok produkcji i nos: 2011, Silvana Casoli

Przeznaczenie: zapach uniseksualny o dosyć dużej mocy ale bez specjalnego śladu, raczej wibrujący wokół ludzkiej sylwetki jako pierzasta, niekiedy mięsista aura. Oczywiście w końcu przywierająca ściśle do skóry.
Na okazje raczej nieformalne, chociaż nie tylko na Halloween. ;) Dla każdego i każdej, kto ceni klimaty słodko-niepokojące.

Trwałość: nie większa, niż sześciogodzinna

Grupa olfaktoryczna: aromatyczno-owocowa (i oczywiście gourmand)

Skład:

kwiat migdałowy, papaja, mango, kakao, mimoza

___
Dziś noszę Silk Noir od Kat Burki.


P.S.
Pierwsza ilustracja pochodzi z: http://www.bavette.es/postres-con-fruta/3682-financier-de-chocolate-con-crema-inglesa-de-mango/ [Autor: Ettore Cioccia]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

>
Komentarze (<$BlogItemCommentCount$> )